Warsztaty szczepienia drzew owocowych

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Owczarach

09.03.2019r. (sobota) – godz. 10.00-15.00W programie :
Teoria i praktyka rozmnażania drzew owocowych ze szczególnym akcentem na stare odmiany, m.in. skąd brać zrazy i podkładki, kiedy i jaką metodą szczepić. Początek marca, to czas szczepienia zimowego, ale pokażemy też jak rozmnażać drzewka pozostałymi metodami – wiosną i latem.

Zaszczepione samodzielnie drzewka będzie można zabrać ze sobą i posadzić we własnym sadzie
Podczas warsztatów zapewniamy potrzebny sprzęt i materiały : nożyki, sekatory, gumki, wosk, zrazy i podkładki (oraz kawę i herbatę).
Zachęcamy do przywiezienia i zaszczepienia swoich zrazów – mogą to być jabłonie i grusze. Jabłonki zaszczepimy na podkładkach silnie rosnących (Antonówka) lub półkarłowych, a grusze na silnie rosnących (Grusza Kaukaska). Zimowe szczepienie nie jest polecane do rozmnażania tzw. pestkowych (śliwy, czereśnie, wiśnie), dla których pewniejszą metodą jest letnie szczepienie (okulizacja), dlatego na warsztatach skupimy się na jabłoniach i gruszach.

Koszt i płatność : 100,00 zł od osoby.
Płatność na konto lub na miejscu w dniu warsztatów.
Nr konta : Klub Przyrodników - BZ WBK 28 1090 1593 0000 0001 0243 0645
Koniecznie z dopiskiem „warsztaty szczepienia”.

Osoby przyjeżdżające z daleka mogą skorzystać z darmowego noclegu w Stacji Terenowej (mile widziany własny śpiwór). Zajęcia będą odbywać się w ciepłym pomieszczeniu. Zalecamy jedynie zaopatrzyć się w ubranie do pracy, którego nie szkoda będzie pobrudzić, ewentualnie zniszczyć nożykiem.

Zgłoszenia :
Do 28 lutego 2019r. na adres e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ilość miejsc ograniczona.

Miejsce :
Stacja Terenowa Klubu Przyrodników (Muzeum Łąki)
Owczary 17, 69-113 Górzyca, woj. lubuskie, tel. 95 759 12 20.