OGŁOSZENIE O PRACĘ – asystent/ka kierownika projektu

Szacowany termin rozmów rekrutacyjnych: kwiecień

Szacowany termin rozpoczęcia pracy: początek maja 2023.

Miejsce pracy:  Praca w pełni zdalna, z wyjazdowymi spotkaniami zespołu

O organizacji: Misją Klubu Przyrodników jest zachowanie przyrody – bogactwa i naturalności flory, fauny, ekosystemów i krajobrazów. Bogata przyrodniczo Polska jest częścią bogatej przyrodniczo Europy.

Projekt LIFE Apollo2020:

We wrześniu 2021 r. Klub Przyrodników rozpoczął realizację międzynarodowego projektu ochrony motyla – niepylaka apollo Parnassius apollo. W projekcie biorą udział: Karkonoski Park Narodowy, Klub Przyrodników, Instytut Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, dwie organizacje z Czech: Vzdělávací a informační středisko Bílé Karpaty i Český svaz ochránců přírody (Pomáhám přírodě, JARO – ochranářská skupina) oraz jedna organizacja z Austrii: European Wilderness Society.

Głównym celem projektu jest odtworzenie populacji Parnassius apollo w dwóch obszarach funkcjonalnych: Sudetach, Białych Karpatach w bioregionie kontynentalnym oraz wzmocnienie populacji w Alpach austriackich w bioregionie alpejskim. Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu po więcej informacji.

Cel istnienia stanowiska:

  • Project Assistant będzie wspierać pracę międzynarodowego zespołu projektowego LIFE Apollo 2020 w celu rzetelnej realizacji zadań w projekcie

  • Project Assistant będzie wspierał także bezpośrednio Project Managera

Zakres obowiązków:

A. Zadania związane z zarządzaniem i koordynacją w projekcie:

  • Wsparcie Project Managera w zarządzaniu projektem, realizacją i rozwojem zadań

  • Samodzielna realizacja części zadań

  • Prace administracyjno–zarządcze: ogłaszanie przetargów, opracowywanie dokumentacji przetargowej, w tym umów, nadzór nad ich realizacją, monitoring kosztów i ich kwalifikowalności

  • Koordynacja prac zespołów w różnych państwach

  • Koordynacja prac realizowanych w Polsce

  • Wsparcie zespołu bezpośrednio odpowiedzialnego za realizację zadań na terenie Polski

  • Przygotowywanie materiałów (prezentacji, grafik, schematów)  i systematyzacja wiedzy ze spotkań grup roboczych w języku angielskim

  • Dbanie o logistykę i owocny przebieg spotkań międzynarodowych (organizacja wyjazdów i spotkań, organizacja spotkań online, wspieranie moderacji)

B. Wsparcie komunikacji (zewnętrznej i wewnętrznej):

  •  Zapewnienie regularnej komunikacji z międzynarodowym zespołem ds. komunikacji, koordynującym/cą zespół komunikacji oraz zespołem Citizen Science

  • wsparcie promocji i komunikacji w projekcie, zweryfikowanie jakości materiałów do opublikowania, proofreading (administracja w narzędziach online projektu np. Wordpress, Canva, Google Drive)

  • Planowanie i umieszczanie angażujących postów w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram i inne, a także kontakt z mediami (wg potrzeb)

  • Tłumaczenia PL-EN, EN-PL

  • Wsparcie w zakresie koordynacji kampanii Citizen Science

Niezbędne kwalifikacje/umiejętności:

  • Wykształcenie wyższe, mile widziane z zakresu administracji, zarządzania, ochrony środowiska, geografii etc.

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz polskiego (niezbędne!)

  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera oraz pakietu MS 365 Office, Dysku Google, Zoom, Trello, szybkie odnajdywanie się w nowych aplikacjach

  • Dokładność oraz odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych zadań

  • Samodzielność i dobra organizacja pracy

  • Wysoka samodyscyplina

  • Wysoki poziom umiejętności społecznych

Dodatkowym atutem będzie:

  • Znajomość specyfiki funkcjonowania organizacji pozarządowych i przepisów z tym związanych

  • Znajomość przepisów dotyczących zamówień publicznych

  • Znajomość specyfiki realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE, w tym LIFE

  • Doświadczenie w pracy w szeroko pojętej administracji

  • Umiejętności projektowania graficznego, np. plakatów oraz zarządzania procesem powstawania materiałów wizualnych

  • Umiejętność pracy w aplikacjach Wordpress, Canva i innych programów graficznych, oraz tworzenie i publikowanie treści w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook i innych)

  • Doświadczenie w pracy zdalnej

  • Posiadanie prawa jazdy kat. B

Co oferujemy:

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 75% etatu (min. 30h w tygodniu) do 100% etatu

  • Wynagrodzenie w wysokości 5000- 5400 brutto (za pełny wymiar godzin)

  • Pracę w pełnym trybie zdalnym

  • Ruchome godziny pracy uzależnione od indywidualnego wyboru pracownika (pory dzienne)

  • Pracę w międzynarodowym zespole

  • Przyjazną i luźną atmosferę pracy

  • Możliwość realnego wpływu na ochronę cennych przyrodniczo obszarów

  • Pracę przy ciekawym projekcie w zespole pasjonatów, osób pracujących z dużym zaangażowaniem

Specyfika pracy:

Praca łączy się ze sporadycznymi wyjazdami. Na co dzień praca opiera się na kontaktach oraz współpracy z zespołem rozproszonym w różnych częściach Polski i za granicą.

Pytania proszę kierować na powyższy adres e-mail.

Zastrzegamy sobie prawo do nieudzielania informacji zwrotnej na temat powodów nie wybrania konkretnej kandydatury.

W zgłoszeniu prosimy o umieszczenie klauzuli: „Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Klub Przyrodników moich danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem procesu rekrutacyjnego. Zostałem/am/x poinformowany/a/x, że administratorem danych osobowych jest Klub Przyrodników o KRS:0000022399. Adres Korespondecji: Owczary 17, 69-113 Górzyca. Oświadczam, iż jestem świadomy/a/x prawa do wglądu do swoich danych, prawa poprawiania danych oraz prawa do żądania usunięcia danych, a dane zostały podane dobrowolnie”.

UWAGA! Zgłoszenia bez załączonej powyższej klauzuli nie będą rozpatrywane.

Przetwarzanie danych osobowych.