Koalicja Ratujmy Rzeki (KRR), w ramach grantu udzielonego przez Fundację im. Stefana Batorego, uruchomiła Biuro Interwencji mające na celu pomoc osobom i organizacjom zaangażowanym w ochronę rzek przed różnego typu zagrożeniami. Zgłaszane mogą być zagrożenia powodowane przez małe elektrownie wodne, regulacje, zbiorniki, zanieczyszczenia, prace utrzymaniowe itp. Biuro może zapewnić chętnym bezpłatne wsparcie eksperckie w przygotowaniu dokumentów i pism potrzebnych w podejmowanych interwencjach, także w postępowaniach sądowo-administracyjnych.

Koalicja oferuje pomoc eksperta. Ekspert nawiązuje kontakt ze zgłaszającym, przeprowadza wizytę terenową pomaga przygotować, pisma, odwołania itp., opracowuje raport z interwencji, ze wskazaniem ewentualnych następnych kroków. Koalicja nie załatwia interwencji za zgłaszających, jest jedynie aktywatorem działań interwencyjnych i zapewnia wsparcie poprzez ekspertów.
Koalicja zakłada, że zgłaszający stają się "Strażnikami Rzek"; zgłaszający zobowiązują się do utrzymywania stałego kontaktu ze wskazanym ekspertem i do kontynuowania interwencji; powinni mieć świadomość że interwencja może być działaniem długofalowym.

Zgłoszenia potrzeby wsparcia należy przesyłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w formie wypełnionego formularza.

Więcej (w tym formularz zgłoszeniowy):
www.ratujmyrzeki.pl/181-biuro-interwencji-krr