Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję prezentującą doświadczenia i wyniki realizacji dwóch projektów LIFE dotyczących ochrony torfowisk alkalicznych – w północnej i południowej – Polsce, które realizowane były przez Klub Przyrodników w latach 2012 – 2018.

W załączeniu znajdą Państwo szczegóły.

Konferencja będzie miała charakter seminarium połączonego z prezentacją wyników w terenie.

28.06.2018 r. zapraszamy Państwa do miejscowości Widoradz koło Wielunia na sesję kameralną przedstawiającą projekt ochrony torfowisk alkalicznych w południowej Polsce, następnie zaprezentujemy Państwu jeden z obiektów w projekcie – obszar Natura 2000 Torfowiska nad Prosną – jedno z dwóch miejsc najlepiej zachowanych torfowisk alkalicznych w województwie łódzkim, gdzie występuje lipiennik Loesela Liparis loeselii i turzyca pchla Carex pulicaris.

29.06.2018 r. z kolei zapraszamy do Chojnic. Tam po sesji prezentującej projekt ochrony torfowisk alkalicznych w północnej Polsce odbędzie się wycieczka terenowa do rezerwatów: Bagno Stawek oraz Torfowisko Radość. Oba rezerwaty charakteryzują się bardzo dobrze zachowanymi płatami siedliska 7230. Rezerwat Torfowisko Radość jest nowo powstałym w ramach projektu rezerwatem, o którego powołanie starano się od kilkudziesięciu lat.

Transport w czasie wycieczek terenowych oraz tranzyt dla zainteresowanych osób na trasie Widoradz -> Chojnice -> Widoradz będzie zapewniony przez organizatorów. Koszty pobytu (zakwaterowanie i wyżywienie) także pokryte zostaną ze środków organizatorów. Koszty dojazdu do i z Konferencji pokrywają uczestnicy.

Prosimy o zabranie odpowiedniego obuwia terenowego (typu kalosze).

Zaproszenie i program (Plik PDF)

Zgłoszenia prosimy składać za pomocą formularza online (edytowalnego w przeglądarce internetowej) lub załączonego pliku MS Word. Ze względu na ilość zaproszonych gości oraz łatwość obróbki danych zarejestrowanych uczestników preferowany sposób zgłoszenia to formularz online.

Zgłoszenia prosimy składać do 11 czerwca 2018 r.

W razie potrzeby wszelkich dodatkowych informacji udzielają:

Dorota Horabik – tel. 508-422-772, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magdalena Makowska – tel. 508-422-776, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy!

Klub Przyrodników