W tym roku, wraz z gośćmi naszej imprezy, podziwialiśmy nasze śnieżyce w nieco przeterminowanej formie. No cóż, wszystkiemu winien przyspieszony sezon wegetacyjny. Mimo to atrakcji nie brakowało 😉

Rozpoczęliśmy od teorii w naszej Stacji Terenowej w Uniemyślu. #KrzysztofKalemba wprowadził nas w wachlarz wodnych ekosystemów, które mogliśmy później zaobserwować w trakcie wycieczki. Rozpoczęliśmy od podglądania pluszczy i pliszek górskich, zgłębialiśmy entomofaunę górskich potoków. Nie zabrakło też wilgotnych łąk, młak i szuwarów. Byliśmy u źródła, by ostatecznie dotrzeć na torfowisko! Rozmawialiśmy o obiegu węgla, retencji wody, suszy i powodzi. Staraliśmy się zwrócić uwagę i zaszczepić w świadomości jak kluczową rolę zarówno dla człowieka jak i zachowania naturalnej przyrodniczej dynamiki na naszej planecie odgrywają ekosystemy związane z wodą.

Bonusowo dorzuciliśmy wizytę w naszej hodowli niepylaka apollo #followapollo z opcją dokarmiania gąsienic 😉

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie tematem, mamy nadzieję, że przekażecie swoim bliskim i znajomym to czego się u nas dowiedzieliście o roli i potrzebie zachowania w dobrym stanie torfowisk, wilgotnych łąk, czystych potoków i łęgowych lasów "na szczudłach".

Do zobaczenia przy kolejnej okazji!

Dziękujemy za cudowne spotkanie jak zwykle w Uniemyślu!