Konkurs rozpocznie się o godzinie 10:00 i jak co roku będzie składał się z dwóch części:
- pisemnej (test dla wszystkich uczestników),
- ustnej (dla 10 finalistów).
Do części ustnej, czyli finałowej, zakwalifikuje się dziesięć osób, które osiągną najlepsze wyniki w teście.
Oprócz turnieju indywidualnego prowadzona będzie również klasyfikacja zespołowa (na podstawie sumy punktów zdobytych przez trzech najlepszych uczniów w zespole). Zespół, pod opieką jednego nauczyciela, może liczyć od 3 do 6 osób (minimalna liczba uczniów potrzebna do klasyfikacji szkolnej, to 3 osoby). W konkursie mogą brać udział również pojedyncze osoby, nie zgłoszone w żadnym zespole - wówczas nie biorą one jedynie udziału w klasyfikacji szkolnej tylko w indywidualnej.
Pod koniec kwietnia lub na początku maja odbywa się kolejny etap konkursu - ponadwojewódzki. Bierze w nim udział 20 osób z woj. lubuskiego, które najlepiej napiszą test oraz 20 osób z woj. wielkopolskiego. Etap ponadwojewódzki w roku 2017 odbędzie się w Poznaniu.
Na zgłoszenia uczestnictwa czekamy do 3 marca 2017 r. Zgłoszenia należy przesyłać pocztą na adres: Klub Przyrodników, ul. 1 Maja 22, 69-200 Świebodzin, e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem: 68 3828236. Szkoły, które nadeślą zgłoszenia otrzymają szczegółowy program konkursu.
W ZGŁOSZENIU PROSZĘ PODAĆ: nazwę szkoły, adres szkoły, nazwisko nauczyciela przygotowującego, nazwiska uczestników (1-6 osób).
Na zwycięzców jak zwykle czekają atrakcyjne nagrody w postaci wydawnictw książkowych, płyt, lornetek, sprzętu turystycznego i wiele innych.
Program Konkursu (Plik PDF)
Zapraszamy!
Osoba do kontaktu: Hanna Garczyńska
Konkurs objęty jest patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty - laureatom i finalistom przyznawane są punkty na świadectwie.
Konkurs współfinansowany przez
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Zielonej Górze
Organizację Konkursu wsparli: