Plener fotograficzny w dolinie rzeki

20-24.10.2023r. 

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników

w Owczarach

 

Okolice Owczar, gdzie odbywać się będzie plener, to bogaty, urozmaicony krajobraz, to świat doliny rzecznej, z łąkami i pastwiskami, to słoneczne, nagrzane słońcem smagane wiatrem wzgórza, to falujące trawy i pachnące ziołami murawy kserotermiczne, to strome, poprzecinane malowniczymi wąwozami zbocza doliny, to pasące się zwierzęta owce i kozy i wiejski klimat Stacji w Owczarach, i Ujście Warty, czyli spotkanie dwóch wielkich rzek i bogata przyroda Parku Narodowego.

 

W trakcie kilkudniowego, kameralnego warsztatu, w kilkuosobowej grupie, swoimi doświadczeniami, wskazówkami podzieli się z nami znakomity fotograf i barwny człowiek - Paweł Chara.

 

Aby wziąć udział w warsztatach, trzeba dysponować własnym sprzętem fotograficznym i mieć już trochę doświadczenia w fotografowaniu. Będziemy spędzać sporo czasu w terenie o różnych porach, poranki mogą być już mroźne i mokre, dlatego trzeba mieć odpowiednie do pogody ubranie.

 

Paweł Chara – fotograf przyrody, drogi, podróży. Trudno się z nim umówić i spotkać, bo ciągle w terenie. Fotografuje od kilkudziesięciu lat. Zdjęcia z licznych wypraw Pawła były pokazywane na kilkudziesięciu autorskich wystawach w kraju i zagranicą. Były także publikowano w prasie, m.in. „Poznaj Świat”, „Gazecie Wyborczej”, w książkach, kalendarzach oraz albumach, m.in. „Lasy Polski”, „Zwierzęta Polski”, „Głosy ptaków”. Jego prace sprzedawane są w limitowanych seriach, sygnowanych stemplem autora.  Paweł jest członkiem grupy ”nIKONY FOTOGRAFII” stworzonym  przez Nikon Polska. Gdyby jednak określić jego życie i działanie jednym zdaniem, to najbardziej pasuje chyba „obieżyświat artysta z aparatem”….

 

Termin warsztatów: 20-24.10.2023

Zajęcia zaczynamy w piątek 20.10.2023r. o godz. 17.00, kończymy we wtorek ok. godz. 15.00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapewniamy bezpłatne wyżywienie oraz nocleg w Stacji Terenowej w Owczarach (pokoje kilkuosobowe). Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest uczestniczenie w całości, nie przyjmujemy zgłoszeń na jeden, czy dwa dni. Warsztaty są kameralne, ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia przyjmujemy tylko mailowo na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 10.10.2023r.

W zgłoszeniu podaj: imię i nazwisko, telefon, e-mail, miejscowość.

 

Jak dojechać

Aby dojechać pociągiem, kieruj się na stacje PKP Górzycy Odrzańskiej (przez stacje pośrednie PKP w Kostrzynie nad Odrą, albo w Rzepinie). Z Górzycy do Owczar można dojść – to tylko 3 km.

 

Plener zorganizowany jest w ramach projektu „Przyroda na zboczu doliny” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Projekt realizujemy wspólnie z Fundacją Dziupla Inicjatyw Ekologicznych z Górzyc

 

 

 

Kontakt: Stacja Terenowa Klubu Przyrodników - Muzeum Łąki,

Owczary 17, 69-113 Górzyca, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 694 206 397