Warsztaty dzikiej kuchni - 9-10 czerwca 2018r.

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Owczarach (Muzeum Łąki)

Owczary 17, 69-113 Górzyca (woj. lubuskie)

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 95 759 12 20.


Od kilku lat w Polsce i nie tylko rozpowszechnia się moda na jedzenie dzikiego, ale tak naprawdę to nic nowego, bo kiedyś człowiek żywił się wyłącznie dzikimi roślinami zanim niektóre z nich „udomowił”.

Zapraszamy na warsztat dzikiej kuchni. Dowiecie się gdzie szukać dzikich roślin, z jakich miejsc ich lepiej nie zbierać, które rośliny są smaczne i bezpieczne, a których lepiej unikać, jak odróżnić bezpieczną dziką marchew od trującego szczwołu, jak zjeść pokrzywę, żeby się nie poparzyć, które rośliny warto wykorzystać w kosmetyce, a które są wartościowymi lekami. Dowiecie się jak zrobić bardzo proste i bardzo wartościowe dania.

W poszukiwaniu roślin będziemy przemierzać malownicze okolice Owczar – murawy i łąki, pójdziemy do lasu i nad rzekę, no i koniecznie do naszej szkółki drzewek owocowych, w której zawsze jest pełno pysznych chwastów

Więcej szczegółów na ulotce poniżej:

WARSZTATY DZIKIEJ KUCHNI - ULOTKA (Plik PDF)