Warsztaty łąkowe w Owczarach (i okolicach)

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Owczarach (Muzeum Łąki)

Owczary 17, 69-113 Górzyca (woj. lubuskie)

e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 95 759 12 20.Po raz kolejny zapraszamy na warsztaty rozpoznawania roślin łąkowych i murawowych, zarówno tych pospolitych, rosnących na każdej łące, jak i rzadszych albo bardzo rzadkich, ale wciąż obecnych nad Odrą i Wartą. Pierwszy warsztat odbędzie się w weekend 25-27 maja 2018r. Przeznaczony jest zarówno dla amatorów, dopiero zaczynających przygodę z roślinami, studentów, hobbystów, ale także bardziej doświadczonych roślinoznawców, dla których może być jedną z niewielu okazji, żeby zobaczyć ostnicę Jana, wężymorda stepowego czy pajęcznicę liliowatą. Może nauczymy się czegoś od siebie nawzajem?

Większość zajęć będzie się odbywała w terenie, jednak program przewiduje również krótką część wykładową oraz oznaczanie roślin w sali edukacyjnej przy użyciu atlasów, kluczy, binokularów. W tym roku warsztat majowy jest także częścią cyklu warsztatu majowego i sierpniowego :

25-27 maja 2018r. – „Łąka kwitnąca” - szczyt kwitnienia większości gatunków na łąkach wilgotnych i murawach kserotermicznych, w tym storczyków, wielu traw, turzyc i nie tylko. To również czas, kiedy jest najwięcej roślin jadalnych do wykorzystania.

17-19 sierpnia 2018r. – „Łąka pełna nasion” - na tym spotkaniu będziemy rozpoznawać te gatunki, które kwitną późno, choćby rośliny łąk trzęślicowych czy selernicowych, niektóre gatunki muraw, a także zbierać nasiona roślin łąkowych i chwastów polnych. To także czas aromatycznych ziół do zbierania i przetwarzania.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA (Plik DOC)

Więcej szczegółów na ulotce poniżej:

WARSZTAT ŁAKOWY - ULOTKA (Plik PDF)