Rodzinny obóz przyrodniczy - 8-12 lipca 2019r.

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Owczarach
Owczary 17, 69-113 Górzyca (woj. lubuskie)
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 95 759 12 20.

Zapraszamy rodziny z dziećmi na kolejny wakacyjny obóz przyrodniczy do Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach.

Co będzie się działo?
- codziennie wycieczka - wędrowanie po chronionych murawach w Owczarach i okolicy, wyjazd do Parku Narodowego Ujście Warty,
- poznawanie różnych ekosystemów i ich funkcjonowania - łąk, lasów, wód, ich zagrożeń oraz sposobów ochrony,
- nauka rozpoznawania zwierząt i roślin,
- obserwacje przyrody przez lornetkę, binokular, lupę, lunetę,
- zastosowanie dzikich roślin w kuchni, kosmetyce, medycynie - warsztaty dzikiej kuchni oraz sporządzania leczniczych olejów i innych specyfików,
- pomoc przy pracach gospodarskich - np. pasienie i karmienie owiec i kóz, dojenie kóz,
- warsztaty filcowania wełny i inne zajęcia plastyczne inspirowane przyrodą.
Poza tym będziemy się bawić, siedzieć przy ognisku, rozmawiać, pogłębiać więzi z przyrodą i ze sobą nawzajem...

Zajęcia prowadzą:
dr Marta Jermaczek-Sitak - ekolożka, edukatorka przyrodnicza, mentorka w Wolnej Szkole w Zielonej Górze, entuzjastka edukacji przez doświadczanie.
Ewa Drewniak – ekolożka, edukatorka przyrodnicza, w Stacji Terenowej w Owczarach prowadzi zającia przyrodnicze, zielone szkoły, wycieczki terenowe.

Koszty udziału:
Cena: 700 zł/za osobę (czyli 1.400 zł za rodzica i dziecko razem), trzecia i każda kolejna osoba z jednej rodziny: 500zł/za osobę, dzieci do 3 lat za darmo.
W cenie noclegi w Stacji Terenowej i wyżywienie - wspólnie przygotowywane kolacje i śniadania, domowy obiad w lokalnym barze).

Dla rodzin, które chciałyby mieszkać bardziej komfortowo, w pokojach z łazienkami, możliwy nocleg w ośrodku w Górzycy (1,5 km od Owczar) za dodatkową opłatą.

Możliwe jest przyjęcie kilkorga dzieci "lokalnych" bez rodziców na zasadzie warsztatów dziennych w godz. 8-17. Cena za warsztaty dzienne 100 zł/dzień (w cenie śniadanie i obiad).

Zgłoszenia i wpłaty
Zgłoszenia (wypełniona KARTA ZGŁOSZENIA (Plik ODT)) przyjmujemy do 30 maja 2019r., mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bezzwrotne zaliczki 200 zł/za osobę przyjmujemy do 30 maja 2019r.

Wpłat zaliczek lub całkowitych kwot można dokonywać przelewem na konto Klubu Przyrodników (koniecznie z dopiskiem „obóz przyrodniczy”): BZ WBK 28 1090 1593 0000 0001 0243 0645.

Serdecznie zapraszamy!