narzędzia

 

Zapraszamy na warsztaty

SZCZEPIENIA DRZEW OWOCOWYCH
7 MARCA 2020 R., GODZ. 10:00 - 15:00

 

 

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w OwczaracH
(Muzeum Łąki)
 

W programie


Teoria i praktyka rozmnażania drzew owocowych ze szczególnym akcentem na stare odmiany,  m.in. skąd brać zrazy i podkładki, kiedy i jaką metodą szczepić. Początek marca, to czas szczepienia zimowego, ale pokażemy też jak rozmnażać drzewka pozostałymi metodami – wiosną i latem.

Zaszczepione samodzielnie drzewka będzie można zabrać ze sobą i posadzić we własnym sadzie :)

Podczas warsztatów zapewniamy potrzebny sprzęt i materiały (zrazy, podkładki, nożyki, sekatory, gumki, wosk). Będzie też kawa i herbata :).

Zachęcamy do przywiezienia i zaszczepienia własnych zrazów, zwłaszcza gdyby ktoś chciałby „uratować” stare umierające drzewo, dla którego to ostatni moment na przeszczepienie.

Podczas warsztatów szczepić będziemy głównie jabłonie, ale można też przywieźć zrazy gruszy. Jabłonki zaszczepimy na podkładkach silnie rosnących (Antonówka) lub półkarłowych, a grusze na silnie rosnących (Grusza Kaukaska). Zimowe szczepienie nie jest polecane do rozmnażania tzw. pestkowych (śliwy, czereśnie, wiśnie), dla których pewniejszą metodą jest letnie szczepienie (okulizacja), dlatego na warsztatach skupimy się na jabłoniach i gruszach.


Osoby przyjeżdżające z daleka mogą skorzystać z darmowego noclegu w Stacji Terenowej (mile widziany własny śpiwór). Zajęcia będą odbywać się w ciepłym pomieszczeniu. Zalecamy jedynie zaopatrzyć się w ubranie do pracy, którego nie będzie szkoda zniszczyć czy pobrudzić.

Koszt i płatność: 150,00 zł od osoby.

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w kwocie 50,00 zł do 27 lutego 2020r.
Nr konta: Klub Przyrodników - BZ WBK 28 1090 1593 0000 0001 0243 0645
Koniecznie z dopiskiem „warsztaty szczepienia”.

Zgłoszenia:

Do 27 lutego 2020r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona.

Miejsce:

Stacja Terenowa Klubu Przyrodników (Muzeum Łąki)
Owczary 17, 69-113 Górzyca, woj. lubuskie, tel. 95 759 12 20.